31393232 1768335976552644 4295955409061019648 oKoniec szkoły dla Maturzystów
   27 kwietnia uczniowie klas trzecich odebrali świadectwa ukończenia Liceum Ogólnokształcącego. Uroczysty apel odbył się z udziałem znamienitych gości, wśród których byli:
Sekretarz Powiatu Białogardzkiego Zbigniew Raczewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie bryg. mgr inż. Jacek Szpuntowicz, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kołobrzegu ppłk mgr inż. Janusz Łyżeń, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie Oddział Zewnętrzny w Dobrowie ppłk Janusz Wiśniewski, Komendant Kursu Zespołu Służby Granicznej Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, mjr SG Tomasz Juszkiewicz, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie Oddział Zewnętrzny w Dobrowie kpt. Marek Dankowski, st. chor. Jarosław Marcisz z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie, Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP Tychowo Renata Majkowska oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców ZSP Tychowo Pani Małgorzata Gaweł.
           Absolwenci klas wojskowej, policyjnej i straży granicznej zostali wyróżnieni stosownymi nagrodami i dyplomami za naukę oraz za wyróżniającą się postawę w różnych dziedzinach życia szkolnego. Najwyższą średnią ocen  5,39, uzyskała Alicja Grabarczyk z klasy policyjnej. W klasie wojskowej najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia LO osiągnęła Dominika Toporek. W trakcie uroczystości było wiele podziękowań i życzeń powodzenia na egzaminach maturalnych i w dalszych życiowych poczynaniach młodych ludzi.
Na zdjęciu absolwenci klasy policyjnej z wychowawczynią.

 

DSC 007373 rocznica MARSZU ŚMIERCI

       W sobotę 21 kwietnia 2018r. w Podborsku oraz Modrolesie miały miejsce uroczystości upamiętniające 73 rocznicę wyprowadzenia pilotów alianckich z obozu jenieckiego STALAG LUFT IV. Obóz ten był miejscem koncentracji blisko 10 tys. alianckich pilotów zestrzelonych w czasie walk nad Europą. Byli wśród nich również Polacy. Kiedy front wschodni zbliżał się do obozu, Niemcy podjęli decyzję o jego ewakuacji w głąb III Rzeszy. Ze względu na wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne i ofiary w ludziach marsz żołnierzy w kierunku Hamburga nazwano „MARSZEM ŚMIERCI” .
         
W tegorocznych uroczystościach upamiętniających ten dramat wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych regionu, służb mundurowych, jak również licznie zgromadzeni mieszkańcy regionu. Obecne były również delegacje szkół. Po złożeniu wiązanek pod pomnikiem przy stacji kolejowej w Podborsku uczestnicy udali się drogą leśną – tą samą, którą pędzeni byli lotnicy 73 lata temu – pod pomnik poległych w Modrolesie. Tam, w obecności pocztów sztandarowych, orkiestry wojskowej oraz kompanii honorowej odbyły się główne uroczystości. Odczytano wspomnienia świadków, przedstawiono rys historyczny tamtych wydarzeń. Szczególnie podniosłym momentem uroczystości było odczytanie apelu poległych oraz salwa honorowa kompanii reprezentacyjnej.
           Po zakończeniu uroczystości na terenie byłego obozu, uczestnicy udali się na ciepły posiłek, zorganizowany przed byłą bazą wojsk radzieckich. Można było także zwiedzić MUZEUM ZIMNEJ WOJNY.

widok z okna hosteluWYMIANA MIĘDZYNARODOWA

      W dniach 9 – 13 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami ZS w Karlinie odwiedzili skąpany w słońcu Kraków. Tam spotkali się z rówieśnikami z partnerskiej szkoły w szwedzkim Gnosjö. Program pobytu skupiał się na kilku głównych elementach: integracja i edukacja;  poznanie miejsc i zabytków ważnych dla historii Polski; Żydzi polscy – historia, obyczaje, zagłada.
          W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej. Gra polegała na odnalezieniu sześciu najważniejszych zabytków zlokalizowanych na starym mieście. Obiekty należało sfotografować, odszukać datę ich powstania oraz dowiedzieć się, czy obecnie pełnią swoje funkcję z przeszłości. Dziewięć polsko - szwedzkich zespołów - w tym drużyna opiekunów, miało godzinę na wykonanie zadania. Zabawa ta pozwoliła zintegrować wszystkich uczestników wycieczki.

Czytaj więcej: Wycieczka Kraków 2018r.

Sprawni 2018Sprawni jak żołnierze
       
W dniach 12,13 kwietnia 2018 r. w Manowie i Koszalinie odbyły się 41 zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”. W zawodach uczestniczyło 16 drużyn chłopców i 14 zespołów dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Zawody zorganizowało Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przy współpracy z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Grzybowska (kl. I LOp), Daria Szymanowska (kl. I LOp), Natalia Łabaj (kl. III LOw) oraz Kamil Bodnar (kl. III LOw), Patryk Hołubek (kl. III LOp) i Jakub Świerć (kl. II LOw). Opiekunem obu zespołów był Dariusz Siwek.
      Zawody składały się z pięciu konkurencji: rzut granatem, strzelanie, pierwsza pomoc, bieg na orientację oraz tor sprawnościowy. Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce i będzie reprezentować województwo zachodniopomorskie w zawodach ogólnopolskich. Natomiast drużyna chłopców po bardzo zaciętej rywalizacji zdobyła II miejsce.
        
Nasi uczniowie zajęli również czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Magdalena Grzybowska zdobyła - I miejsce, Daria Szymanowska II miejsce, a wśród chłopców Jakub Świerć zajął- III miejsce.
          W tym roku była również nagradzana konkurencja drużynowa z pierwszej pomocy i tu również nasze dziewczęta zajęły- I miejsce.
Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy tym razem w zawodach ogólnopolskich.

drużynowe  kopiaDrużynowa wygrana
       Nasza Szkoła organizowała w dniu 12 kwietnia Mistrzostwa Powiatu Białogardzkiego w drużynowych biegach przełajowych. Przy słonecznej i ciepłej pogodzie, na tradycyjnych trasach przy szkolnym parku, rywalizowało ponad 200 uczniów ze szkół powiatu białogardzkiego. Najmłodsi biegacze to uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej, a najstarsi to dwudziestolatkowie ze szkoły średniej. Najlepsze szkoły otrzymały dyplomy i puchary. Wręczano również medale najszybszym biegaczom w rywalizacji drużynowej oraz indywidualnej.
          W zawodach tradycyjnie świetnie spisały się dziewczęta z ZSP Tychowo. Paulina Rzepnikowska (kl.I LOw) przybiegła na metę jako pierwsza, wyprzedzając drugą Małgorzatę Maślak (kl. I LOp). W reprezentacji naszej szkoły biegły również Alicja Pstrowska (kl. I LOp) oraz Weronika Morawska (kl. II LOp). Dziewczęta będą reprezentować powiat białogardzki w finałach wojewódzkich. Na zdjęciu: podczas dekoracji w zielonych koszulkach od lewej Małgosia, Paulina, Weronika i Alicja. Poniżej można zapoznać się z kompletem wyników. Link do zdjęć z zawodów.

Strona 10 z 49

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1327898
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
671
21933
1327898

Twój IP: 52.23.192.92

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine