planetarium

             Kolejnym etapem uczestnictwa naszej szkoły w projekcie „Nowoczesna Szkoła. Nowoczesna Edukacja” była wycieczka dydaktyczna do Torunia. Uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję zobaczyć Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika oraz zapoznać się z oferowanymi kierunkami kształcenia. W drodze do Planetarium zwiedziliśmy słynną Krzywą Wieżę. Projekcja filmu w planetarium okazała się najciekawszym punktem wycieczki. Opowiadała ona o wielkości i budowie Wszechświata, opisała najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżając tajemnice planet i galaktyk. Po pokazie astronomicznym udaliśmy się w kierunku Starego Miasta. Pomnik Mikołaja Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, piękne stare kamienice to dalsze punkty naszej wycieczki. Po spacerze ulicami Starego Miasta udaliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy, gdzie można było w powietrzu poczuć zapach toruńskich pierników.

tenis  kopiaLICEALIADA W TENISIE STOŁOWYM

          20 listopada w Naszej Szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym. Przy stołach rywalizowały reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych.
      W kategori dziewcząt najlepsza okazała się drużyna Naszej Szkoły w składzie: Daria Szymanowska, Małgorzata Maślak (obie II LOp) i Sara Troyan (I LOw). W rywalizacji chłopców Nasi Uczniowie w składzie: Wojciech Holewski (II LOp) i Piotr Walczak (I LOw) zajęli drugie miejsce.
      Opiekunem drużyn jest p. Zbigniew Bekisz.
Na zdjęciu od lewej: Sara Troyan, Daria Szymanowska, Małgorzata Maślak z opiekunem p. Zbigniewem Bekiszem.

logo pl alternatywny

WYCIECZKA ŚLADAMI NIEPODLEGŁOŚCI

             W dniach 13-15 listopada uczniowie klasy II LOpsg realizowali kolejny etap projektu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to wycieczka śladami niepodległości, która obejmowała wizytę w Poznaniu, Warszawie oraz Gdyni. Wszystkie te miejsca miały duże znaczenie w walce i budowaniu niepodległości przed stu laty. Uczniowie podzieleni na zespoły przygotowywali informacje na temat każdego odwiedzanego miejsca i prezentowali je reszcie klasy. W Poznaniu odwiedziliśmy niedawno uruchomione Muzeum Powstania Wielkopolskiego, gdzie w interaktywnej formie przedstawiono przebieg jedynego zwycięskiego powstania w historii Polski. Trasa wycieczki obejmowała również Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan oraz pomniki Ignacego Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich. Kolejny dzień to wizyta w Warszawie. Stolica naszego kraju była przed stu laty miejscem politycznego odrodzenia Polski oraz areną walk o utrzymanie wolności w czasie tak zwanej bitwy warszawskiej. Odwiedziliśmy muzeum Powstania Warszawskiego, w którym największe wrażenie na uczniach wywarł seans 3D "Miasto Ruin". Następnie udaliśmy sie przez Stare Miasto pod Pomnik Małego Powstańca oraz Pomnik Powstańców Warszawskich. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza oddaliśmy hołd poległym w walkach o niepodległość Polski. Trzeci dzień wycieczki to wizyta w Gdyni - polskim oknie na świat. Miasto i port były sztandarowym dziełem II RP i bardzo ważnym elementem rozwoju gospodarczego odrodzonego państwa. Zwiedziliśmy tu Muzeum Miasta Gdyni, gdzie przedstawiono historie budowy i rozwoju portu oraz miasta. Na nabrzeżu podziwialiśmy zacumowane statki pełniące funkcje muzeum - ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Najciekawsza okazała się jednak wizyta w Muzeum Emigracji, gdzie w niezwykle ciekawy sposób zaprezentowano wszystkie momenty w historii Polski, w których nasi rodacy musieli opuszczać swoją ojczyznę. Wycieczka, choć bardzo intensywna, była niezwykle pouczająca.

żywa flaga100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI / Święto Szkoły


           Tegoroczne Święto Szkoły, które odbyło się 8 listopada było szczególne. Łączyło dwa niezwykle ważne wydarzenia - ślubowanie klas pierwszych oraz obchody Narodowego Święta Niepodległości w szczególnym roku 100-lecia jej odzyskania.
            Uroczystości zaszczyciło swoją obecnością bardzo wielu Gości. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Białogardzkiego oraz Tychowa, przedstawiciele służb mundurowych współpracujących ze szkołą, dyrektorzy szkół wraz z delegacjami uczniów, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele wielu instytucji, których możemy nazwać przyjaciółmi naszej szkoły. Na uroczystościach zjawiło się również bardzo wielu rodziców pierwszoklasistów. Początek uroczystości, to tradycyjnie w naszej szkole cały hymn, wykonany z akompaniamentem Orkiestry Wojskowej z Koszalina. Następnie uczniowie przedstawili krótką historię szkoły oraz sylwetkę jej patrona - profesora Jana Radomskiego. Wyróżniono również najlepszych uczniów za wyniki w nauce i wręczono listy gratulacyjne ich rodzicom. Tym razem wyróżnienia otrzymali: Szymon Gołdyn oraz Małgorzata Maślak. Na ręce Pani Małgorzaty Gaweł przekazano podziękowania za zaangażowanie w pracę Rady Rodziców naszej szkoły.
            Następny punkt uroczystości to chwila niezwykle ważna dla uczniów klasy I oraz ich rodzin. Uroczyste ślubowanie oraz pasowanie pierwszoklasistów zawsze dostarcza wielu emocji oraz wzruszeń. Nie inaczej było i tym razem. W tym roku do ślubowania przystąpili uczniowie klasy wojskowej, policyjnej oraz straży granicznej. GALERIA

Czytaj więcej: Święto Szkoły 2018

logo pl alternatywnyBIAŁO-CZERWONY PONIEDZIAŁEK

            W poniedziałek 29 października 2018 roku w naszej szkole odbył się kolejny etap projektu związanego z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie i nauczyciele wspólnie śpiewali hymn oraz składali życzenia Polsce i Polakom. Wszystko odbywało się w oprawie biało-czerwonych barw. Uczniowie i wychowawcy niezwykle mocno zaangażowali się w realizację zadania. Największe wrażenie na uczestnikach wywarł wspólnie odśpiewany hymn Polski oraz wspaniałe życzenia składane Polsce przez uczniów. Komisja oceniająca przygotowanie poszczególnych klas miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ wyłonienie najlepszej klasy okazało się nie lada wyzwaniem. Po zsumowaniu punktów okazało się, że zwyciężyła klasa III LOP, która minimalną przewagą wynosząca 0,5 pkt. wyprzedziła klasę II LOP. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w projekcie i niezapomniane wrażenia.  

Strona 9 z 56

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1595909
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
262
4499
1595909

Twój IP: 3.233.224.8

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine